IŠ NAUJAMIESČIO ŽIEMA IŠVYTA

Vakar jau nuo pusdienio pakiemiais vaikščiojo „čigonai“ ir „ubagai“ bei prašė šeimininkus pavaišinti blynais bei kitokiais skanėstais, o baisuoklis ilga nosimi, apsikabinėjęs keptuvėmis ir kitokiais rakandais, vaikščiodamas po miestelį triukšmavo ir kvietė visus į centrinę miestelio aikštę švęsti Užgavėnių.

Gavėnai, Morės ir visi kiti Gavėnai, Morės ir visi kiti                          

Miestelio aikštę papuošė, ant sniego likučių sukurta Gavėnų, Morių ir Magdžių grupė. Susirinkę persirengėliai buvo persikūniję į „žydus“, „čigonus“, „ubagus“, „raganas“, „velnius“ ir kitokius „baisius“ personažus. Riebus Lašininis saujomis barstė „sniegą“, kūdas Kanapinis vis taikėsi Lašininį nuskriausti ir, kartu su žiema iš Naujamiesčio išvyti. Šeimininkės kepė blynus. Dalyviai vaišinosi ne tik blynais, bet ir riebia koše. Savo paskutinėje kalboje Lašininis dar bandė apeliuoti į susirinkusiųjų sąžinę ir įtikinti, kad pats geriausias gyvenimas – žiemą. „Ko jums trūksta? Kas negerai? Nieko nedirbate, valgote riebią košę, srebiate riebią kopūstų sriubą. Norite išvaryti žiemą, kurios šiais metais kaip ir nebuvo...“

Bet vedančiosios buvo negailestingos. Jos pasiūlė Lašininiui ir Kanapiniui traukti virvę, o dalyvius, pasiskirsčiusius kas už Lašininį, kas už Kanapinį, padėti nuspręsti žiemos likimą. Rėmėjai pasiskirstė maždaug po lygiai, tačiau stipresni vis tik buvo Kanapinio šalininkai.

Lašininis, kartu su žiema turėjo iš Naujamiesčio bėgti, o Gavėnai, Morės ir Magdelės buvo iškilmingai sudeginti. Visi linksmai suko ratelius, dainavo. Saulėta Užgavėnių diena pranašavo ankstyvus pavasario darbus, juo labiau, kad renginyje dalyvavęs Europarlamentaras Antanas Guoga, naujamiestiečiams palinkėjo šilto pavasario.

O jeigu jis vis dėl to dar greitai neateis ir dar teks gintis nuo sugrįžusio šaltuko, Naujamiesčio piliečių draugija gyventojams pasiūlė paslaugą: specialia technika iš miško ištraukti ir pakrauti malkas ir pademonstravo kaip tai daroma. (Demonstruojama technika įsigyta pagalPanevėžio rajono vietos plėtros strategijos 2007-2013 m. priemonę „Kaimo bendruomenių verslumo skatinimas“, vietos projektą „Bendruomenės paslaugų verslo sukūrimas“). Po demonstravimo buvo organizuotas malkų aukcionas.

Šurmuliuoja marga publikaSpirga Astos blynaiDemonstruojama technika  

gegužės 2019
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Paskutiniai straipsniai