PO VASAROS DANGUM

 Po vasaros dangum Lietuvoje karšta. Karšta ir mūsų meno mylėtojams. Jau paskutinę birželio dieną jų laukia Lietuvos šimtmečio dainų šventė "Vardan tos..." Pirmasis akordas Kauno dainų slėnyje, o po to - renginiai Vilniuje. Dainų šventės dalyviams pasiruošimo darbymetis prasidėjo seniai. Reikėjo išmokti repertuarą, praeiti įvairias apžiūras, iškovoti teisę dalyvauti šimtmečio renginiuose. Mūsų rajono meno mylėtojai visus šiuos etapus garbingai praėjo ir susirinko Naujamiestyje paskutiniam akcentui - palydėtuvėms į Lietuvos šimtmečio dainų šventę "Vardan tos..."

 

            Susirinko daugiausia tik kolektyvų vadovai, organizacijų atstovai, nes visų 780 dalyvių Naujamiesčio kultūros centro salė niekaip ir nesutalpintų. Į palydėtuves atvykęs rajono meras Povilas Žagunis susirinkusius pasveikino, padėkojo už atliktą didžiulį darbą, ruošiantis dainų šventei, palinkėjo sėkmės šimtnečio šventės renginiuose ir, kartu su rajono savivaldybės vyr. specialistu Remigijum Viliu, kiekvienam vadovui įteikė dovaną - simbolinį duonos kepalėlį.

            Paaiškėjo ir kodėl palydėtuvės vyko Naujamiestyje. Pasirodo, kad iš Naujamiesčio į dainų šventę vyks net 4 kolektyvai: pučiamųjų instrumentų orkestras "Aukštyn", Šokėjų grupė "Don't stop", liaudiškos muzikos kapela "Sudramala" ir Berčiūnų liaudiškos muzikos kapela "Sanžila". Iš viso 104 žmonės. O jei pridėsime Panevėžio rajono muzikos mokyklos Naujamiesčio filialo liaudies instrumentų orkestro, pučiamųjų instrumentų orkestro orkestrantus, kanklininkes ir choristus, kurie irgi vyks į šventę, naujamiestiečių - dainų šventės dalyvių skaičius bus gerokai didesnis.

            Po sveikinimų ir palinkėjimų, visi persikėlė į seniūnijos kiemelį, kuriame įvyko koncertas. Koncertą nuotaikingai pradėjo šokių grupė "Don't stop". Šokėjas pakeitė jaunieji dūdorėliai, pučiamųjų instrumentų orkestro "Aukštyn" jaunoji pamaina. Po jų pasirodymo, sceną užpildė pagrindiniai orkestro dalyviai, vadovaujami Remigijaus Vilio. Jie atliko kūrinius, kuriuos grojo Europos varinių pučiamųjų instrumentų čempionate ir užėmė antrąją vietą, pristatė kūrinius iš šimtmečio dainų šventės repertuaro.

            Palydėtuves baigė nuotaikinga "Rakija klezmer orkestar" grupė iš Vilniaus.

Naujamiestietis.lt informacija

Nuotraukos R. Banevičiaus

Palydėtuves pradeda meras ir vyriausias organizatoriusMero palinkėjimai Audriui Derviniui "Žilvyčio" vadovui...ir vyriausiam organizatoriui Remigijui Viliui

Susirinko kolektyvų ir organizacijų vadovaiSveikinimus ir linkėjimus jie perduos savo kolektyvamsPo sveikinimų kšlydėtuvės tęsėsi seniūnijos kiemelyje

Koncertą pradėjo jaunosios šokėjosŠokėjas pakeitė orkestro jaunoji pamainaO tada - "Aukštyn!"

Į dainų šventę...Publika išlydi...Renginį baigia nuotaikingieji vilniečiai

 

liepos 2019
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai