AKCIJA „DAROM...“ PRAŠOSI PERMAINŲ

Vytautas Kriaučiūnas

Atsiliepdamas į paskelbtą informaciją apie akcijos ,,Darom 2018‘‘ rezultatus Naujamiestyje bei, iš esmės pritardamas daugeliui Rimanto Banevičiaus išsakytų minčių šia tema, svečio akimis bandau taip pat pateikti keletą pastebėjimų, pasiūlymų.

Perskaitęs pono Rimanto mintis pajutau tam tikrą jo nusivylimą akcijos organizavimu bei jos rezultatais. Ne itin džiugiais žodžais, rašydamas informaciją šiam puslapiui apie šį renginį, prabyla ir Naujamiesčio piliečių draugijos valdybos pirmininkas -„ Kažkaip pradedu galvoti, kad „Darom“ jau pavargo“. Rašinio „Mintys apie akciją ir ne tik“ autorius (R.Banevičius) primena svarbiausius šios akcijos tikslus, kartu pateikdamas nemažai klausimų šia tema. Akcijos tikslus, kurie man atrodo daugeliui organizatorių seniai pamiršti. Mano nuomonė apie šios akcijos organizavimą taip pat kritiška. Populiariai šnekant, bendras vaizdelis apie šią akciją susidaro ne itin malonus. Kasmet vis dar sugebam suskaičiuoti surinktus šiukšlių maišus, apytiksliai akcijoje dalyvavusių gyventojų skaičių (įskaitant ir viešojo sektoriaus atstovus), nepamirštame paminėti padangų, kurių ir Panevėžio miesto teritorijoje vis dar matyti kažkieno numestų prie garažų, buitinių atliekų konteinerių. Š.m. balandžio 28 d. rajono laikraštyje „Tėvynė“ publikuotame Modestos Petrauskaitės, „Darom 2018‘‘ akcijos Panevėžio ir Utenos regionų vadovės, straipsnyje „Darom“ talka – jungianti ir ugdanti mus visus“ atsakymų į iškeltus R. Banevičiaus klausimus iš esmės neradau. Siūlau pabandyti šiek tiek paanalizuoti straipsnyje paskelbtus akcijos rezultatus ir palyginti juos su talkos rezultatais Naujamiestyje.

Stebiu, kad Naujamiesčio seniūnija po truputį, bendradarbiaujant su Naujamiesčio piliečių draugijos valdyba, pozityviai nusiteikusiais gyvenimo kokybės gerinimu besirūpinančiais miestelio piliečiais, imasi lyderio vaidmens, ieško būdų, kaip paspartinti naujamiestiečių pasiūlytų, iškeltų įdėjų įgyvendinimą. Teigiamas pavyzdys, kai seniūnas Jonas Stankaitis š.m. balandžio 10 d. buvo surengęs susitikimą aptarti akcijos „Įdėja Naujamiesčiui‘‘ rezultatus. Būtų puiku, jei ir šį kartą Seniūnas imtusi iniciatyvos ir sukviestų aktyvius naujamiestiečius, kuriems rūpi, kad teritorija, kurioje gyvenama, poilsiaujama, dirbama ar mokomasi būtų visada tvarkinga, tinkamai prižiūrima, kartu prisiminti akcijos „Darom“ pagrindinius tikslus, įvertinti, kas padaryta, daroma ir kt. Labai pageidautina, kad tokia diskusija, akcijos „Darom 2018‘‘ rezultatų aptarimas kartu su Naujamiesčio bendruomenės vadovais, seniūnijoje įvyktų artimiausiu metu, o diskusijos išvados būtų paskelbtos viešai šiame puslapyje.

Manau, kad akcija „Darom“ prašosi permainų. Ruošiantis kitų metų akcijai ,,Darom 2019“ siūlyčiau iš esmės pakeisti planuojamos akcijos dienos darbotvarkę. Pradėti ją pirmiausia nuo nuveiktų darbų, pasiektų rezultatų per praėjusius metus, įgyvendinant akcijos numatytus tikslus, aptarimo, o po to jau vykdyti įpratinę, kasmetinę akcijos programą, gal būt patys naujamiestiečiai pasiūlys, ką reikėtų papildomai atlikti „Darom“ akcijoje.

Naujamiečio seniūnija garsėja pasiekimais skatinant ekologinių produktų gamybą bei jų vartojimą, sveiko gyvenimo būdo propogavimą. Būtų puiku, jei ir aplikosauginiai klausimai, kurie pirmiausia siejasi su švaria, sveika aplinka suvienytų naujamiestiečius, siekiant tapti lyderiais ir šioje srityje. To labai linkėčiau naujamiestiečiams, Naujamiesčio seniūnijos vadovams, Naujamiesčio piliečių draugijos valdybai.

gegužės 2019
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Paskutiniai straipsniai