VIRGINIJUS MILINIS - KAS JIS?

         Žymūs naujamiestiečiai 

                Rinkdamas medžiagą apie žymius Naujamiesčio žmones, apsistojau tie pavarde Virginijus Milinis.

            Virginijų pažinojau nuo vaikystės. Kai 1974 m. pradėjau dirbti Naujamiesčio vidurinėje mokykloje, Virginijus jau buvo berods trečiokas. Vaikinukas iš savo bendraamžių nieko neišsiskyrė. Mokėsi, kasmet keliavo iš klasės į klasę, domėjosi sportu, netgi buvo išrinktas mokyklos sportininku Nr. 1. Pažinau ne tik Virginijų, bet ir jo šeimą. Tėtį Joną, mamą Valeriją, seserį Vigytą, šiek tiek mažiau vyresniuosius: brolį Alvydą ir seserį Reginą. Žinojau, kad anksčiau tėvai gyveno Sargėnų kaime, dirbo žemę, kurią, kaip Lietuvos savanoris, gavo Virginijaus senelis.     Tą šeimą geriau pažinojau ir dėl to, kad Virginijaus mama dirbo mokykloje valytoja, o jos brolis Petras dirbo pas mus mokykloje "visų galų meistru". Teko bendrauti beveik kasdien.

            Į Klaipėdą Virginijų pastūmėjo matyt giminės tradicija: vyresnysis brolis, sesuo, dėdė - visi humanitarai,. Jau vyresnėse klasėse Virginijus pradėjo daugiau domėtis lietuvių kalba, literatūra, o 1982 m. baigęs Naujamiesčio vidurinę mokyklą, patraukė į Klaipėdą, įstojo į Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetą, kurį baigė 1987 m. 1999 m. Klaipėdos universiteto Teatrinio meno fakultete baigė dramos režisūros magistratūrą.

            Žinojau ir tai, kad kasmet Virginijus su savo teatro trupe kasmet į Naujamiestį atveža vis naujus spektaklius, kurie pritraukia žiūrovų pilną salę, Šiais metais jie Naujamiestyje apsilankė jau antrą kartą. Vasario mėnesį žiūrėjome Daivos Čepauskaitės "Musę", o balandžio 14 d. plojome spektakliui "Laikykis, Vydūne!", kurio ne tik režisierius, bet ir scenarijaus autorius Virginijus Milinis.

            Taigi, VIRGINIJUS MILINIS - kas jis ?

            Dabar jau galiu atsakyti. Tai ne tik žymus naujamiestietis, bet ir labai gerbiamas palangiškis, žinomas ne tik Klaipėdos krašte savo nuveiktais darbais. Reikšmingiausias iš jų turbūt yra 1993 m. "Grubiojo" mėgėjų teatro įkūrimas Palangoje. Ne tik įkūrimas, bet ir didžiulis darbas telkiant grupę, ieškant ir rengiant patalpas, režisuojant spektaklius. Per dvidešimt penkerius "Grubiojo" teatro gyvavimo metus sukurti 25 spektakliai, kurių absoliuti dauguma režisuoti Virginijaus, o kai kurių scenarijai - irgi jo. Mėgėjų teatras, nebijau to pasakyti, tapo profesionalus, turi savo "Grubųjį" (liaudišką), veidą.

            Virginijus nusiteikęs optimistiškai. Jo planuose daugybė darbų. Dabar svarbiausias - pasiruošti 2018 Lietuvos šimtmečio dainų šventei "Vardan tos Lietuvos...". "Grubusis" teatras pakviestas dalyvauti Teatro dienoje liepos 4 d. ir pagrindinėje scenoje, Katedros aikštėje, parodyti spektaklį "Laikykis, Vydūne!"

            "Jei pats nepadarysi - iš kitų malonės nelauk" (Virginijus Milinis).

            Štai toks, jis, mūsų kraštietis, naujamiestietis Virginijus Milinis.

Rimantas Banevičius.

Nuotraukos iš spektaklio "Laikykis, Vydūne"

 

 

 

 

 

liepos 2019
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai