INFORMACINIAI KARAI

Dr. Rimvydas Laužikas

Vakar Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai ir Naujamiesčio gimnazijos moksleiviai rinkosi į Naujamiesčio kultūros centro salę susitikti su įdomiu žmogumi - archeologu, muzeologu, komunikacijos ir informacijos specialistu, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanu, dr. Rimvydu Laužiku.

            Susitikime mokslininkas nagrinėjo ypač aktualią šiandien temą "Informaciniai karai paveldo/istorijos komunikacijos erdvėje". Išaiškinęs informacinio karo tikslus ir formas, lektorius plačiau kalbėjo apie informacinį karą, vykstantį istorijos ir mūsų dvasinio paveldo srityje, nurodė dabarties pavyzdžius, kuriuos visi žino, bet skirtingai supranta. ( J. Statkevičiaus, R. Vanagaitės, paminklo Lukiškių aikštėje, lenkiškų gatvių pavadinimų Vilniaus krašte, įrašų ne lietuviškomis raidėmis Lietuvos piliečio pase ir kitos istorijos). Atsiranda priešprieša tarp žmonių, karo organizatoriams to ir reikia.

            Suprantamos mintys ir gyvi pavyzdžiai privertė klausytojus dar kartą susimąstyti kokią informaciją gauname per periodinę spaudą, radiją, televiziją, socialinius tinklus. Palyginti tą pačią informaciją teikiamą iš įvairių šaltinių ir kiekvieną kartą pabandyti atskirti pelus nuo grūdų. Dar labai svarbu, neskubėti komentuoti, reikšti emocijas. Informacinių karų strategai savo strėles pirmiausia ir taiko į jausmus, o ne į protą, žinodami, kad kai kalba jausmai, protas tyli.

            Žinodami, kad dr. Rimvydas Laužikas yra ir Lietuvos kulinarinio paveldo tyrinėtojas, naujamiestiečiai pakvietė jį apsilankyti dar nors kartą ir pakalbėti apie Lietuvos virtuvės istoriją, senovinius lietuvių valgius ir gėrimus. Renginio organizatorė, Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkė Laura Šinkūnienė, susirinkusių vardu padėkojo lektoriui ir pasakė, kad jis Naujamiestyje yra visada laukiamas svečias.

Rimantas Banevičius, TAU klausytojas.

Nuotraukos autoriaus

TAU klausytojai susidomėjęĮdomu ir mokytojams ir gimnazistamsLaura išreiškė visų dėkingumą ir pakvietė vėl atvažiuoti

liepos 2019
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai