SOCIALINIŲ TINKLŲ ĮTAKA XXI AMŽIUJE

Lektorius Arvidas Bendorius

Šeštadienio popietę į Naujamiesčio dailės galeriją susirinko Naujamiesčio gimnazijos moksleiviai, Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai ir kiti, kurie domisi informacijos sklaidos šiuolaikinėmis technologijomis. Užsiėmimą vedė Arvidas Bendorius (Geležinė lapė).

 

            Lektorius prisistatė kas jis toks yra, kas ta "Geležinė lapė" ir apskritai, kodėl jis ėmėsi tokios veiklos. Po to klausytojams buvo aiškinama kas tie socialiniai tinklai ir kokią įtaką visuomenei ir asmeniškai žmonėms jie daro. Lektorius pademonstravo socialinių tinklų įvairovę, vartotojų statistiką, Plačiausiai Lietuvoje paplitusius socialinius tinklus.

           Arvidas Bendorius pabrėžė, kad visi genialūs išradimai padaryti geranoriškais tikslais, tačiau labai greitai panaudojami ir blogam. Ne išimtis ir socialiniai tinklai. Sukurti tam, kad žmonės galėtų paprasčiau bendrauti, laisvai pasikeisti informacija, jie naudojami ir blogiems tikslams. Reiškia, socialinių tinklų vartotojas ne tik pats turi mokėti ir norėti kultūringai bendrauti, bet ir mokėti nepasiklysti socialinių tinklų vandenyne, nepaskęsti jame, atsirinkti reikalingą informaciją ir atskirti pelus nuo grūdų.

            Ypatingi pavojai tyko neturinčio patirties ir visada labai imlaus jaunimo, vaikų. Tuo naudojasi nesąžiningi,  piktavaliai. Plačiau šis klausimas nebuvo nagrinėtas.

            Daugiau buvo kalbėta apie tai kaip socialiniuose tinkluose kurti naujienas, kuo patraukti vartotojus, kalbėta apie įvaizdžio kūrimą, bendravimo kultūrą socialiniuose tinkluose.

            Paskaitą organizavo Panevėžio rajono Švietimo centras ir Naujamiesčio gimnazija, vykdydami projektą "Medijų burbulai". Kadangi projekto tikslas yra "..formuoti visų trijų kartų bendravimo kultūrą, naudojantis socialiniais tinklais...", organizatoriai į užsiėmimą pakvietė ir TAU klausytojus.

Rimantas Banevičius, TAU klausytojas

Nuotraukos autoriaus

Susidomėję įvairaus amžiaus klausytojaiMokėsi ir gimnazistės ir TAU studentėsLauros padėka lektoriui

gegužės 2019
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Paskutiniai straipsniai