KARŠTAS SUSIRINKIMAS

 

Naujamiesčio gyventojai jau įprato, kad jų namuose susikaupusios įvairios atliekos reguliariai, pagal grafiką išvežamos į Panevėžio regioninį sąvartyną, o už atliktą paslaugą gyventojai sumoka UAB "Švaros komandai". Gyventojai buvo patenkinti, negirdėjome nusiskundimų ir iš paslaugos teikėjų pusės. Visas procesas vyko sklandžiai, kol šių metų birželio 22 d. rajono savivaldybės taryba nepatvirtino naujų Panevėžio rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių, ir nusprendė taikyti dvinarę vietinę rinkliavą už mišrių komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Pirma gyventojų reakcija buvo: "Galiojanti tvarka visus tenkina, tai kam ją keisti?" Atsirado ir kitų klausimų: "Atliekas kaupia žmonės, o ne kvadratiniai metrai, tai kodėl dalį mokesčio už atliekų tvarkymą sudaro nekilnojamo turto kvadratūra?", "Ar turi teisę kas nors nustatyti kiek gyventojas privalo sukaupti atliekų?", "Ar teisėtas reikalavimas, kad gyventojas apmokėtų už neatliktą konteinerio išvežimo paslaugą?" ir dar daug kitų klausimų.

            Kadangi daugeliui gyventojų naujoji tvarka pasirodė neteisinga, buvo renkami gyventojų parašai, kad ši tvarka būtų pakeista.

            Vakar seniūnas pakvietė Naujamiesčio gyventojus į susirinkimą, susitikti su rajono savivaldybės administracijos, Panevėžio regioninio atliekų tvarkymo centro, "Švaros komandos" atstovais ir išsiaiškinti rūpimus klausimus.

            Susirinkimas buvo "karštas". Dar Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro(PRATC) atstovei neįpusėjus pristatyti naujos tvarkos, salėje kilo triukšmas, nepasitenkinimo murmesys, pabiro klausimai, į kuriuos atsakymai dėl triukšmo buvo prastai girdimi. Nežinia, ar visi susirinkusieji gavo atsakymus į savo klausimus, ar visi juos suprato, ar visi tais atsakymais liko patenkinti. Viena aišku, kad naujoji atliekų tvarkymo apmokėjimo tvarka ir paslaugų kainos naujamiestiečiams nepriimtinos.

            Atrodo, kad nepriimtinos ne tik Panevėžio rajono, bet ir Panevėžio miesto, bei viso regiono gyventojams ir verslininkams, kurie , dėl nuolatinio atliekų tvarkymo kainų augimo, anot dienraščio "Sekundė", sujudino Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro pamatus. ( Smulkiau I. Kontrimavičiūtės publikacijoje "Į sąvartyną siunčia revizorius". Laikraštis "Sekundė" Nr. 216. 2017- 11- 10.

Naujamiestietis.lt informacija

R. Banevičiaus nuotraukose susirinkimo akimirkos

gegužės 2019
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Paskutiniai straipsniai