ŠVEICARIJOS LIETUVIŲ FOTO PARODA NAUJAMIESTYJE

Šveicariška nuotaika

Vakar Naujamiesčio kultūros centro dailės galerijoje atidaryta foto paroda "Lietuvių Šveicarija", skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

 

            Parodoje eksponuojami dešimties Šveicarijos lietuvių autorių fotografijos. Fotografijos suskirstytos į dvi grupes: vienos vaizduoja Šveicarijos lietuvių istoriją ir gyvenimą, kitos - nuostabius Šveicarijos peizažus ir turtingas šveicarų tradicijas. Parodą pristatė Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen.

            Kadangi parodos atidarymas vyko Valstybės dienos išvakarėse, pirmininkė daug pasakojo apie lietuvių gyvenimo Šveicarijoje ypatumus, santykius su vietos gyventojais, vietos tradicijas akcentavo šveicarų nuoširdumą, pagarbą žmogui, didžiavimąsi savo Valstybe, imigracijos politiką, tėvų ir vaikų santykius. Kadangi Jūratė Šveicarijoje gyvena jau daugiau kaip 20 metų ir gerai pažįsta lietuvių bendruomenę, naujamiestiečiams pasakė, kad lietuviams Šveicarijoje pradžioje daug kas pasirodė keista ir net nesuprantama, tačiau vėliau paaiškėjo logika, patiko gyvenimo būdas, žmonių tarpusavio santykiai ir valstybės politika.

            Šveicarijos lietuvių bendruomenės organizacija nėra gausi. Kaip rašo Šveicarijos bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen bendruomenės žurnale "Šveicarijos lietuvių žinios" Nr. 50 (37) "Sutelkti lietuvius Šveicarijoje drauge švęsti Vasario 16-ąją darosi vis sunkiau". Į renginius ateina vis mažiau lietuvių. Todėl dabar didžiausią dėmesys kreipiamas ne į renginių skaičių, bet į kokybę. Kviečia visus, atvažiuoja tie, kas gali ir nori, todėl suinteresuotieji turi gauti tai, ko tikisi. Tokios šventės ir užfiksuotos fotografijų autorių darbuose.

            Visi autoriai yra fotografai - mėgėjai. Darbai atrinkti konkurso keliu.

Parodos pristatymo dalyvius sužavėjo ne tik fotografijose vaizduojamas Šveicarijos lietuvių bendruomenės gyvenimas, nuostabūs Alpių vaizdai, bet ir nuostabus panevėžietės dainininkės Laimos Česlauskaitės balsas bei gerai parinktas repertuaras.

            Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė dalyvius pavaišino lauktuvėmis - šveicarišku šokoladu, susipažinimui paliko bendruomenės žurnalą "Šveicarijos lietuvių žinios", "Pasaulio lietuvis".

            Nuoširdžiausias ačiū Šveicarijos lietuviams, kad neužmiršta savo Tėvynės, kad taip gražiai įsilieja į Lietuvos šimtmečio paminėjimo renginius, kad tiesia tiltus tarp Šveicarijos ir Lietuvos, kad neaplenkė Naujamiesčio.

            Šiandien ant Upytės piliakalnio vyks Valstybės dienos minėjimo šventės renginiai, tame tarpe ir Tautiškos giesmės giedojimas, kuriame dalyvaus ir naujamiestiečiai.

            Ta proga, Naujamiesčio piliečių draugijos valdyba sveikina Naujamiesčio ir Šveicarijos bei Pasaulio lietuvių bendruomenes Tautinės giesmės žodžiais: "Vardan tos Lietuvos Vienybė te žydi! "

            To paties savo lankytojams linki ir naujamiestietis.lt administracija.

Parengė Rimantas Banevičius

Nuotraukos autoriaus

Vigita Dumbrienė pristato viešnąKalba Jūratė CaspersenKoks tas šveicariškas šokoladas?

Švecariškos lauktuvėsO štai čia - naujamiestietiškosLietuviškas molis, prie kurio prisilietė dailininko širdis

Kai kuriems naujamiestiečiams Šveicarija ypač artima-ten gyvena artimi žmonėsŽavėjo Laimos Česlauskaitės dainos

Kazimieras pagudai neatsispyrė

gegužės 2019
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Paskutiniai straipsniai