DAINUOK, ŠIRDIE

 

 

Dainuok, širdie, gyvenimą,

Padangę saulėtą ir gryną,

Ir debesėlį, vėjo genamą,

Ir smėlio taką per pušyną.

                Salomėja Nėris

 

 

Šeštadienį, Naujamiesčio kultūros centro salėje vyko tradicinis Panevėžio rajono vokalinių ansamblių ir solistų konkursas "Dainuok, širdie 2017".

 

 

            Konkurse dalyvavo 14 ansamblių ir du solistai. Nors konkursas užtrūko daugiau kaip tris valandas, tačiau man, manau ir kitiems žiūrovams neprailgo, nors tų žiūrovų, neskaičiuojant pačių dalyvių ir svečių, buvo labai nedaug. Dalyviai, aišku atidžiai sekė konkurso eigą, aptarinėjo draugų pasirodymus ir ruošėsi scenai.

            Ansamblių ir solistų pasirodymus dar atidžiau, savo profesionaliomis ausimis. akimis ir, svarbiausia - širdimi, stebėjo ir vertino, vertinimo komisija: komisijos pirmininkas Artūras Novikas, džiazo mokyklos meno vadovas, grupės „Jazz Island“ vadovas, nariai Vytautas Tamulis, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokytojas-metodininkas ir
Sandra Baronienė, Panevėžio muzikos mokyklos mokytoja-metodininkė.
            Vieną ansamblį keitė kitas, skambėjo dainos. Repertuaras labai įvairus: nuo lietuvių liaudies, lietuvių kompozitorių, ansamblių vadovų sukurtų dainų, iki arijų, kanonų ir siuitų, nuo akomponuojamų pianinu, akordeonu, gitara, iki pritariant smuikui, ar atliekant kurinius be akomponiamento. Tokia įvairovė - įdomu.

            Po visų pasirodymų ir vertinimo komisijos posėdžio, išgirdome svarbiausią komisijos pirmininko mintį: "Ačiū, brangieji, kad jūsų tiek daug ir kad jūs dainuojate".

            Svarbiausia komisijos pastaba ir kartu patarimas ateičiai: mažiau jaudintis scenoje ir dainuoti žiūrovui. Jis čia svarbiausias. Tik tada bus daina iš širdies, kai ji atsilieps žiūrovo širdyje.

            Kai koncertavo Artūro Noviko mokyklos mokinių džiazo grupė "Jazz Island", nesupratau kodėl jų atliekami kūriniai mane taip išskirtinai veikė, atsiliepė širdyje. Dabar suprantu. Jų atlikėjai kūrinius atliko man, ir tarytum nieko daugiau salėje nebūtų, nors salė buvo pilna.

            Negaliu nepasakyti keleto savo, kaip žiūrovo, ir nugirstų pastebėjimų. Nesu specialistas ir nebandysiu analizuoti kolektyvų pasirodymų, nors šiais metais konkurso dainos, man atrodo, skambėjo gražiau, gal net darniau, negu ankstesniais, matėsi pastangos ir įdėtas didelis kolektyvų vadovų ir atlikėjų darbas, ruošiantis konkursui.

            Kitą vertus, dažnai to paties kolektyvo atliekami kūriniai skambėjo nevienodai gerai. Sakysim sudėtingesni kūriniai sekėsi sunkiau, o štai liaudies daina - suskambo. Kilo mintis: gal būt ansambliai galėtų turėti savo veidą? Gal būt paminėjus ansamblio vardą iš karto suprastum apie ką ir kaip jis dainuoja? Vienintelis Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos ansamblis "Acapella" leidžia šį tą suprasti iš pavadinimo, o kiti - universalūs. Nenoromis lyginu su universaliais buitiniais prietaisais. Jei aparatas fotografuoja, groja, įrašo, rodo laiką, skaičiuoja žingsnius ir kalorijas, žinok, nors jis ir vadinasi išmanusis, bet tobulai nei vieno veiksmo neatlieka. Viską atlieka neblogai, bet... buitiniame lygmenyje.

            Pasižiūrėkite į nuotraukas. Visi kolektyvai panašūs: taip pat išsirikiavę, tokie pat "stacionarūs", taip pat, anot gerbiamo Artūro Noviko, įsitempę. Kai kurie, tiesa bandė judėti, tačiau matėsi vaidyba.

            Visai kitaip atrodė, kai Miežiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis "Alkupis" atliko zulų liaudies dainą "Sivela kwazulu". Juos palydėjo ir kitokie publikos plojimai.

            Kolektyvus šiek-tiek skyrė koncertiniai drabužiai: stiliais, spalvomis. Tik pasigedau, lietuvių, gal net aukštaičių tautinių drabužių. O juk 1917 - ji yra Tautinio kostiumo metai.

            Kai reginio vedėja Aurelija Baublytė pristatinėjo ansamblius, skelbė jų pavadinimus ir aiškino tų pavadinimų reikšmes ir kilmę, išgirdome gražiausius vardus. Savo ansamblius miežiškiečiai pavadino "Alkupiu", "Raskila", "Vėjūne", paįstriečiai - "Įstrele", Bernatonių saviveiklininkai - "Vėtrunge", krekenaviškiai - "Gija", vadokliečiai - "Juodupe", buvo ir "Svaja" iš Piniavos, "Baladė" iš Raguvos, "Gražios natos" iš Vadoklių. Kokie, nepakartojami, šių ansamblių veidai galėtų būti?!

            Išgirdau ir dar vieną nuomonę, į kurią vertėtų įsiklausyti: pasigedome dainuojančių vyrų. Tiesa, vyrijai buvo garbingai atstovauta: debiutavo Šilagalio vyrų ansamblis, kuriame dainavo net trys vyrai, su vadovu priešakyje, pasirodė Jotainių solistas, keturi vyrai dainavo Miežiškių "Alkupyje", du - Naujamiesčio "Acapelloje".Taigi konkurse dalyvavo net devyni vyrai, bet rezultatas, kaip pasakytų krepšinio gerbėjai, triuškinantis - 87:9 vyrų nenaudai. Ta proga priminsiu, kad ir respublikiniuose konkursuose dažnai matome panašią situaciją. Jei dešimties - penkiolikos dainininkų ansamblyje yra bent vienas vaikinas, tai jau ansamblis vadinasi mišrus.

Laukiant komisijos išvadų, žiūrovams koncertavo 2015 m. vokalinių ansamblių ir solistų konkurso "Dainuok širdie" pagrindinio prizo laimėtojas - Ramygalos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis "Aušra". Visą valandą naujamiestiečius ir svečius linksmino Artūro Noviko mokyklos džiazo grupė "Jazz Island".

Po koncerto išgirdome vertinimo komisijos verdiktą:

 

APDOVANOTI

 

IV laipsnio diplomais :

Krekenavos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gija“, vadovėVirginija Kavaliauskienė, 46 balai.

Vadoklių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Juodupė“, vadovas Rimantas Auglys, 35 balai.

 

III laipsnio diplomais:

Vadoklių kultūros centro Jotainių padalinio moterų vokalinis ansamblis „Gražios natos“ , vadovas Vaidas Dzežulskis. 55 balai.

Vadoklių kultūros centro Jotainių padalinio solistas Erikas Šeštakauskas,

vadovas Vaidas Dzežulskis. 58 balai.

Šilagalio kultūros centro vyrų tercetas, vadovas Algis Bukauskas. 60 balų.

Raguvos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Baladė“, vadovė Rima Žudienė. 51 balai.

Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos mišrus vokalinis ansamblis "Acapella", vadovas Algis Bukauskas. 69 balai.

Miežiškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis "Vėjūnė", vadovė Lina Kairytė. 68 balai.

Paįstrio kultūros centro Piniavos moterų vokalinis ansamblis "Svaja", vadovė Silvija Tamoliūnienė. 60 balų.

Paįstrio kultūros centro vokalinis ansamblis "Įstrelė", vadovas Virginijus Kiršgalvis. 53 balai.

Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio moterų vokalinis ansamblis, vadovė Audronė Kirsienė. 54 balai.

Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio moterų vokalinis ansamblis "Vėtrungė", vadovė Liudvika Strazdienė. 66 balai.

Raguvos kultūros centro solistė Rima Žudienė, 64 balai.

 

II laipsnio diplomais:

Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio moterų vokalinis ansamblis "Vakarė", 71 balas.

 

I laipsnio diplomais:

Miežiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis "Alkupis", vadovė Lina Kairytė, 88 balai.

 

DIDŽIUOJU PRIZU

Miežiškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis "Raskila", vadovė Lina Kairytė, 88 balai.

 

Visiems, dalyvavusiems Panevėžio rajono vokalinių ansamblių ir solistų konkurse "Dainuok, širdie 2017" įteiktos padėkos.

 

Rimantas Banevičius

Nuotraukos autoriaus

Garbinga vertinimo komisija pasiruošusiDalyviai laukia savo eilėsŽiūrovai nusiteikę

Jotainių "Gražios natos"Erikas Šeštakauskas. JotainiaiŠilagalio tercetas

Raguvos "Baladė"Naujamiesčio "Acapella"Miežiškių "Vėjūnė"

Piniavos "Svaja"Krekenavos "Gija"Paįstrio "Įstrelė"

Nevėžio "Vakarė"Vadoklių "Juodupė"Trakiškio debiutantės

Bernatonių "Vėtrungė"Miežiškių "Raskila"Raguvos solistė Rima Žudienė

Miežiškių "Alkupis""Alkupis" ne tik pats judėjo, bet ir kitus išjudino2015 metų konkurso nugalėtoja Ramygalos "Aušrinė"

Pristatomas "Jazz Island""Jazz Island" dainavo kiekvienamUž tai, vadovui nuoširdžiausias ačiū

Vertinimo komisijos pirmininkas aptaria konkurso rezultatusApdovanojimų netrūkoKonkurso nugalėtojai Linai ne tik diplomas, bet ir vertinimo komisijos pirmininko bučinys

 

 

 

 

gegužės 2019
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Paskutiniai straipsniai