NAUJAMIESČIO GIMNAZIJOJE – NACIONALINIO DIKTANTO KONKURSAS

Paskelbus 10-ąjį Nacionalinio diktanto konkursą, pirmą kartą jame dalyvauti nusprendė ir Naujamiesčio gimnazijos bendruomenė. Pasitikrinti savo lietuvių kalbos mokėjimą ir vasario 24 d. rašyti Nacionalinį diktantą kartu su 8 ir I–IV klasių mokiniais, jų tėvais ir mokytojais buvo pakviesti kitų Naujamiesčio įstaigų darbuotojai, III amžiaus universiteto lankytojai.

 

Artėjant dešimtai valandai į Nacionalinio diktanto logotipais pažymėtus kabinetus gimnazijoje rinkosi kalbos mylėtojai. Jie sėdo į suolus ir nekantriai laukė diktanto pradžios. Direktorė Daiva Dirsienė ir technologijų mokytojas Dalius Dirsė trumpam sugrįžo į mokyklinius metus ir diktantą rašė kartu su dukra Emilija, II gimnazijos klasės mokine. Toje pačioje klasėje besimokančio Viliaus mama Dalia Kuokalienė pakviesta mielai sutiko dalyvauti konkurse. Jurgita Kudrauskienė, dirbanti mokytojo padėjėja, taip pat galės rašybos sunkumus aptarti su aštuntoke dukra Gabija, kuri diktantą rašė kitame kabinete. Prie popieriaus lapų kartu su mokiniais palinko ir klasių vadovai Asta Auksutienė, Inga Vasiliauskienė, Sigita Gabrišiūnienė, Paulius Grinkas. Atėjo rašyti diktantą gimnazijos socialinė pedagogė Auksė Kuncienė, sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Čerškienė, III amžiaus universiteto lankytojos Vida Krauleidienė, Regina Kriščiūnienė. Šiemet organizatoriai siekė į konkursą įtraukti kuo daugiau dalyvių, todėl galime pasidžiaugti, kad šį kvietimą išgirdo net 75 bendruomenės nariai.

Jubiliejinio diktanto tekstą, Alvydo Šlepiko apsakymą „Bedugnė“ skaitė televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Aiški, taisyklinga tartis, ramus balsas visus privertė pamiršti kasdienybės rūpesčius ir darbus, nuslopino kylantį jaudulį. „Rašyba nesudėtinga, sunkiausia buvo skyryba. Galvojau, kaip skirti tą dialogą“, – dalijosi mintimis Paulius.

Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Čiapienė

Diktanto akimirkosDiktanto akimirkosDiktanto akimirkos

Diktanto akimirkosDiktanto akimirkos

liepos 2019
PATKPÅ S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai