ROMUALDAS VEÅ IOTA

 

 

 

 

ŽYMŪS KRAŠTIEČIAI

 

Viename renginyje paskelbėme viktoriną "Išvardinkite keletą žymių naujamiestiečių". Rezultatai nebuvo džiuginantys. Dalyviai išvardino vos vieną - du . Tuo tarpu, žymių naujamiestiečių, tai yra žmonių, susijusių su Naujamiesčiu ir mūsų nuomone, žinotinų ne tik dabartiniams naujamiestiečiams, bet ir visiems kraštiečiams, yra nemažai. Tikslu supažindinti su jais ir skelbiame informacijų ciklą "Žymūs naujamiestiečiai". Gali būti, kad ir mes dar žinome ne visus, kuriuos turėtume pagarsinti, todėl svetainės lankytojus kviečiame prisijungti prie šio projekto ir savo atradimus bei pastebėjimus atsiųsti elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Šiandien publikuojame straipsnį apie žymų dainininką, operos solistą, kadaise lankiusi Naujamiesčio vidurinę mokyklą, Romualdą Vešiotą.

 

Rimantas Banevičius

 

 

 

Romualdas Vešiota

Romualdas Vešiota gimė 1939 m. Naujamiesčio valsčiaus Auriliškių kaime, vidutinio ūkininko šeimoje. Pradinę mokyklą lankė Gustonyse, septynmetę baigė Nauraduose, o į aštuntą klasę atėjo mokytis į Naujamiestį. Į Naujamiesčio vidurinės mokyklos 8-tą klasę įstojo 1955 m. rudenį. Mokėsi tik vienus mokslo metus. Muzikos mokytojas Bronius Budavičius greit pastebėjo neeilinį Romualdo balsą ir muzikinę klausą, todėl pakvietė dainuoti mokyklos berniukų ansamblyje. Romualdas greičiausiai išmokdavo savo partiją, tiksliausiai dainuodavo ir jo balsas skambėdavo gražiausiai. Matydamas, kad Romualdas labiau linkęs į muziką negu į matematiką, pasibaigus mokslo metams, muzikos mokytojas Bronius Budavičius patarė vykti į Panevėžį ir stoti į Panevėžio muzikos mokyklą. Romualdas taip ir padarė. Kaip vėliau papasakojo, jis su dokumentais pateko tiesiai pas žinomą muziką, chorvedį, Mykolą Karką. Šis paprašė padainuoti ir sutiko priimti, bet tik į choro-dirigavimo klasę, nes dainavimo klasėje vietų jau nebebuvo.

Panevėžio muzikos mokykloje harmonijos mokėsi pas kompozitorių Antaną Belazarą, fortepijono pas Adolfą Karašką, dainavimo - pas Justiną Armalį. Romualdas dainavimu žavėjosi vis labiau. Kadangi į vokalo klasę jo nepervedė, mokytis persikėlė į Kauną. Ten, mokydamasis chorinio dirigavimo klasėje, pas vokalo pedagogę Fedotovą-Sipavičiūtę, dvejus metus ėmė privačias dainavimo pamokas.

Kaune sutiko Teatro dirigentą J. Indrą, kuris jį priėmė į Kauno muzikinį teatrą vaidint epizodinių vaidmenų. J. Indra, dirigentas S. Graužinis, teatro direktorius V. Varčikas, išgirdę Romo atliekamas arijas iš Ž. Bize operos "Karmen", pasiūlė tęsti mokslus Kauno Juozo Gruodžio muzikos technikume. Romualdas buvo priimtas į trečiąjį dainavimo klasės kursą. Deja, jau ketvirtame kurse buvo pašauktas į armiją.

Tarnaudamas dainavo Pabaltijo kariškių dainų ir šokių ansamblyje. Grįžęs toliau tęsė studijas Kaune. 1967 m. įstojo į Vilniaus konservatoriją, kurią baigė 1972 m. pas dėstytoją Vaclovą Daunorą.

Spalvinga Romualdo profesinė veikla. Dar besimokydamas trečiame kurse, Lietuvos operos teatre pradėjo dainuoti epizodinių vaidmenų arijas, o 1972 metais diplominiame spektaklyje - Ž. Bize operoje "Karmen" debiutavo su sudėtingu toreodoro Eskamiljo vaidmeniu. Po to tuoj pat buvo pakviestas dirbti į teatrą etatiniu artistu.

Gražaus, sodraus, spalvingo balso savininkas labai greitai pateko į pagrindinių teatro baritonų gretas: dainavo Žoržą Žermoną Dž. Verdžio "Traviatoje," , Amanasrą Dž. Verdžio "Aidoje", olandą R. Vagnerio operoje, kunigą sukilėlį A. Mickevičių J. Juzeliūno "Sukilėliuose", Valentiną Š. Guno operoje "Faustas", Margirį V. Klovos operoje "Pilėnai", amerikiečių konsulą Šarples Dž. Pučinio operoje "Madam Baterfliai", Rigoletą to paties pavadinimo Dž. Verdžio operoje, Enriką operoje "Liučija de Lemarmur", Trofimovą R. Ščedrino operoje "Ne vien tik meilė", atliko dar daug kitų vaidmenų.

Jau dirbdamas ir gyvendamas Panevėžyje, važinėdavo į Vilnių ir dainuodavo spektakliuose.

Romualdo Vešiotos kūrybinė veikla apėmė ne tik operą. Apie trejis metus solistas dirbo Vilniaus filharmonijoje, dainavo su įvairiais ansambliais, birbynių kvintetu, filharmonijos kaimo kapela. Ilgiausiai dainavo ansamblyje "Armonika", daug gastroliavo, giedojo įvairiose Lietuvos bažnyčiose.

Romualdas Vešiota 1992 - 2004 m. dirbo Panevėžio konservatorijoje vokalo dėstytoju, su moksleiviais ir dėstytojais statė spektaklius. 1997 -2000 m. buvo išrinktas į Panevėžio miesto tarybą.

Romualdas su žmona Danute užaugino dvi dukras: Jolantą ir Laurą.

Šiuo metu Romualdas Vešiota gyvena Vilniuje.

Å altiniai:

  1. Romualdas Vešiota. Živilė Rancovienė,-[Panevėžys], [s.n.]
  2. Romualdas Vešiota. http://www.vrk.lt/statiniai/puslapiai/n/rinkimai/
  3. LRT laida "Duokim garo". 

Norintieji pasiklausyti R. Vešiotos dainavimo su ansambliu "Armonika", galite sausio 20 d. 21 val. LRT laidoje "Duokim garo".

Su "Armonika"seniauSu "Armonika" dabar

 

liepos 2019
PATKPÅ S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai