ATŠVENTĖ VASAROS PABAIGĄ

 

Šeštadienį Naujamiesčio bendruomenė rinkosi į tradicinę vasaros pabaigtuvių šventę „Po bulviakasio“.

 

Ištuštėjo sodai ir daržai. Rudeninius žiedus dar lanko bitės ir kamanės, rudens gėrybių pilni voverių, pelėnų, riešutinių ir bukučių sandėliai. Nebe daug kas liko ir naujamiestiečių daržuose ir soduose: bulvių, aišku nebėra, šaltas naktis dar kenčia kopūstų galvos, užsilikusi viena-kita morka, ar netyčia paliktas ant obels raudonuoja obuolys. Sunkiausių darbų kaip ir nebėra.

Štai tokiu laiku ir norisi susirinkti, pabendrauti, su kaimynais aptarti vasaros praėjusius rūpesčius ir prabėgusius malonumus, pasidžiaugti ir pasidejuoti, atsipūsti ir pasilinksminti. Tam ir yra šventė „Po bulviakasio“.

Gerokai dar prieš šventės oficialų atidarymą, aplink aikštelę buvo užkurti ugniakurai, ant jų sustatyti puodai, katilai ir keptuvės. Šventės dalyviai ruošė vaišes sau ir kaimynams. Vos tik atėję į šventę, dalyviai galėjo pasivaišinti nepaprasto skanumo bulvių išvirtų „su marškinėliais“ ir visokiausiais pagardais, bulvinių blynų, burokėlių troškinio su silke ir grybais, įvairiausių vieno kąsnio sumuštinių, net kukurūzų, riestainių ir kitokių gardumynų, atsigerti žolelių arbatos.

Kol dalyviai vaišinosi ir aptarinėjo patiekalus, renginio vedėja Vilija Petkūnienė į sceną pakvietė Naujamiesčio kultūros centro vokalinį ansamblį „Nostalgija“, kuris šventės pradžiai sukūrė gerą nuotaiką ir palinksmino susirinkusius senomis geromis dainomis.

Po jų, pasirodė Pepė-ilga kojinė, sukvietė visus vaikus ir išsivedė į kitą aikštelę, kur prasidėjo programa vaikams. Jos „vinis“- vaikų veidukų dekoravimas. Pepė ne šiaip sau atvyko, bet atsinešė gausybę priemonių piešimui ant veidukų. Ant stalo buvo išdėlioti dažai toneriai, teptukai ir tamponai. Vaikai galėjo pasirinkti į ką norėtų būti panašūs, spalvas. Kas nesugalvojo sau personažų, galėjo pavartyti „madų“ žurnalus ir išsirinkti. Po to visi linksminosi, žaidė, šoko, o gale pademonstravo visiems kaip atrodo.

Visiems labai patiko A. Bukausko naujai sutelkta muzikantų grupė. Žavėjo ne tik sąstatas: akordeonas, voltorna, gitara ir tūba, bet ir pasirinktų dainų ir šokių turinys. Čia ir dalyviai nebeištvėrė: kartu su muzikantais dainavo, šoko.

Jau antrą kartą naujamiestietis Albertas Klikūnas paruošė senų žemės ūkio padargų parodą. Šį kartą lankytojai galėjo susipažinti su arklinėmis kuliamosiomis, žolės smulkintuvais, kultivatoriais, rankinėmis girnomis, senovinėmis grūdų valymo mašinomis. Buvo net „arklinis variklis“ – maniežas.

Naujamiesčio piliečių draugijos pirmininkas Saulius Valčiukas padėkojo Albertui Klikūnui už įdomią parodą ir palinkėjo sėkmės kaupiant ir saugant mūsų tautinį paveldą, supažindinant su juo gyventojus ypač jaunimą su senaisiais žemdirbių įrankiais, darbais.

Padėkota ir aktyviausiems dalyviams, viktorinų laimėtojams, gardžių patiekalų gamintojams.

Didžiausia padėka išreikšta pagrindiniam rėmėjui Panevėžio kredito unijai. Ne tik už renginio rėmimą, bet ir už kredito unijos kasos išsaugojimą Naujamiestyje, bendruomenės reikalų supratimą bei dalyvavimą šventėje.

Rimantas Banevičius

Nuotraukos autoriaus

Troškinys bus skanusTokį troškinį gamino mano močiutėNe tik skanaujam, bet ir vertinam

Skautų blynai gret bus iškeptiBus skanu ir gausuKunkuliouoja bulvės "su marškinėliais"

Štai ir ašO čia mano klientaiO čia darbo procesas

Očia - rezultatasPirmyn!Štai ir mes

"Nostalgija" linksminaŠiai grupei pavadinimą dar sugalvosimeŽiūrovai pradžioje plojo

Paskui pradėjo dainuoti... ir šoktiSmagiausia šokti su Pepe

Čia parodos pradžia"Arklinis variklis"Seneliai dar tokias mašinas atsimena

Tokios kuliamosios buvo gaminamos LietuvojeIr tokie žolės smulkintuvaio grūdų valymo mašinos  Panevėžyje

Padėka Albertui už parodąPadėka skautams už blynusPadėka PKU valdybos pirmininkui K. Antanynui už paramą

PKU komanda pasiryžusi aktyviai dalyvautiKredito unijos linkėjimai naujamiestiečiams

 

 

liepos 2019
PATKPÅ S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai