ATRAKINKITE DURIS Į ŽINIŲ ŠALĮ

Rugsėjo 1 d. naujamiestiečiai šventė tradicinę mokslo metų pradžios šventę.

 

Šventė vyko tradicinėje vietoje, susirinko tradicinė publika: moksleiviai ir jų tėvai, mokytojai, Naujamiesčio bendruomenės žmonės, svečiai. Tačiau ši šventė buvo kartu ir netradicinė, nes tradicinė Naujamiesčio vidurinė mokykla, kuri gyvavo jau 65 metus, šiuos mokslo metus sutiko jau kaip Naujamiesčio gimnazija.

Ta proga norėčiau priminti, kad Naujamiesčio mokykla žinoma jau nuo 1583 metų.

Pradžioje ji veikė prie bažnyčios ir tik 19 a. II pusėje tapo valstybine pradžios mokykla. 1946 m. pavadinta Naujamiesčio progimnazija, o vos po 2 m. – septynmete mokykla, vėliau – aštuonmete. 1951 metais tapo Naujamiesčio vidurine mokykla. Vidurinės mokyklos istorija tęsėsi 65 metus.

Rugsėjo 1 d. mokyklos bendruomenė ir svečiai susirinko į Naujamiesčio gimnaziją.

Jau giedodami Lietuvos himną supratome, kad dalyvaujame tradicinėje, tačiau neeilinėje šventėje, nes mokykla pradeda naują savo gyvenimo etapą.

Apie tai kalbėjo Naujamiesčio vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė Ramutė Skrickienė, kartu su abiturientais atvedusi ir pristačiusi šių metų pirmokėlius, ir mokyklos direktorė Daiva Dirsienė, ir Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis ir parapijos klebonas Raimondas Kazlauskas ir garbingi svečiai: L R Seimo narė Rasa Juknevičienė, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Rimantas Trota, Naujamiesčio piliečių draugijos pirmininkas Saulius Valčiukas ir kiti.

Mokyklos direktorė visiems pirmos klasės mokiniams įteikė moksleivių pasus, abiturientai – tradicinius pirmoko reikmenis. Buvo ir kitų dovanų.

Prie įėjimo į mokyklą pastatytas medis, ant kurio augo... raktai. Ne bet kokie, o raktai į žinių šalį. Juos gavo visos klasės. Raktus įteikė visi sveikintojai palinkėdami moksleiviams pasinaudoti šia dovana ir pasitelkus žingeidumą, kūrybiškumą, darbštumą, pasisemti turtų iš žinių šalies.

Tėveliams buvo priminta, kad rugsėjo pirmąją nelengvas darbas tik prasideda, o jo rezultatas priklauso ne tik nuo mokinio, mokytojo, bet didžiule dalimi ir nuo tėvų, nuo visos bendruomenės ryšių palaikymo ir bendradarbiavimo.

Bendrą nuotaiką turbūt išreiškė visų atliekamos mokyklos dainos žodžiai:

”Tu – manoji gera mokykla.

Ir sena ir jauna – amžina...“

 

Rimantas Banevičius

Nuotraukos autoriaus

Susirinkome į gimnazijąDirektorės sveikinimasPirmokėlių gausu kaip niekad

Garbingi svečiaiŠventėje dalyvavo ir buvę mokytojaiSveikina LR Seimo narė Rasa Juknevičienė

Kalba savivaldybės tarybos narys Rimantas TrotaVaikus pristačiusi darželio vedėja Ramutė Skrickienė, dovanojo skambučių medįKlebono  žodis visada pamokantis

Raktą Į žinių šalį teikia Seniūnas Jonas SankaitisBendruomenės pirmininkas Saulius Valčiukas gimnazistams linki sėkmingų metųNe taip ir baisu, kai lydi abiturientai

liepos 2019
PATKPÅ S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai