KERBEDŽIO DVARE ŪŽĖ SVETELIAI IR ŠEIMININKAI

Rugpjūčio 20 d. į Naudvarį subėgo, suvažiavo sveteliai iš viso Panevėžio rajono. Jau tryliktą kartą Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos taryba sukvietė rajono bendruomenes į tradicinį sąskrydį „Svetingasis ūžesys“ Kaip ir visi bendruomenių renginiai, taip ir šis sulaukė svečių ir partnerių. Į sąskrydį atvyko LR Seimo nariai Domas Petrulis ir Rasa Juknevičienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė, rajono meras Povilas Žagunis, savivaldybės tarybos nariai, seniūnai.

 

Iš pačio ryto dvaro aikštėje buvo statomos pavėsinės, stalai, suolai. Seniūnijų bendruomenės rengė ir gražino savo kiemelius, ant stalų krovė vaišes, šiek tiek toliau viliojantį kvapą skleidė Naujamiesčio piliečių draugijos nario Irmanto Banevičiaus verdama žuvienė, o kad būtų linksmiau, grojo ir dainavo Berčiūnų „Dziedokai“

Pagaliau 12 val. – viskas paruošta.Sąskrydžio vedantysis, „geras draugas iš Gruzijos“ (aktorius Donatas Kalkauskas), pradeda iškilmingąją dalį ir šeimininkus: Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininką Kazimierą Binkį ir Naujamiesčio seniūną Joną Sankaitį pakviečia iškelti sąskrydžio vėliavą. Šeimininkai sveikina atvykusius bendruomenių atstovus, svečius, linki pabendrauti, pasilinksminti, paūžti.

Pakeliama sąskrydžio vėliava, koncertuoja Naujamiesčio seniūnijos kolektyvai, prisistato seniūnijų bendruomenės.

Prasideda kiemelių lankymas, vaišių ragavimas ir šeimininkų išradingumo bei šeimininkių sumanumo vertinimas. Prie puodo su žuviene nusitiesė eilė.

Kaip ir kasmet, sąskrydžio pabaigoje traukiami burtai ir nustatoma kurioje seniūnijoje bus organizuojamas kitas sąskrydis.

Burtai lėmė, kad kitą sąskrydį organizuos Smilgių seniūnijos bendruomenės.

Kazimieras Binkis nuleidžia sąskrydžio vėliavą ir perduoda Smilgių seniūnei Zitai Dabužinskienei.

Iki kitų susitikimų sąskrydyje.

Rimantas Banevičius

Nuotraukos autoriaus

Naujamiestiečių pavėsinė jau stovėjo iš pačio rytoTrys svarbiausi sąskrydžio veikėjai: renginio vedėjas, rajono bendruomenių vadas ir seniūnasPakeliama sąskrydžio vėliava

LKBS sveikinimaiSveikimai iš LR SeimoLinkėjimai iš LR Seimo

Sveikinimai iš rajono savivaldybės tarybosNaujamiesčio seniūnijos bendruomenes pristato M. PovilonienėSvečiai susidomėjo "Tėvyne"

Tuo tarpu "Tėvynė" įsikūrė Velžio kiemelyjeVyko sėkminga laikraščio prenumeratos akcijaVisai šalia - vadokliečių kiemelis

Svečiai maloniai bendravo su kiemelių šeimininkaisSusidomėję klausėsi šeimininkų aiškinimoAptarinėjo problemas

 

liepos 2019
PATKPÅ S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai