DARŽOVIŲ AUGINTOJAI BABTUOSE

 

 

Liepos 14 d. Naujamiesčio šeimos daržų augintojai išsiruošė į išvyką.

 

 

Pavasarį, viešėdamos Naujamiestyje Lietuvos sodininkystės ir daržininkisrės mokslininkės Danguolė Juškevičienė ir Nijolė Maročkienė, konferencijoje pakvietė Naujamiesčio šeimos daržų augintojus apsilankyti Babtuose ir susipažinti su Lietuvos daržininkystės mokslininkų vykdomais darbais.

Naujamiestiečių bendradarbiavimas su Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkais vyksta jau 4 metai. Tradiciškai, pavasarį, prieš išeinant į daržus, mokslininkai atvažiuoja į Naujamiestį ir moko kaip auginti daržoves, kad jos būtų ne tik maistas, bet ir vaistas.

Vasarą, naujamiestiečiai vyksta į Babtus, pasižiūrėti kaip tai daroma instituto laukuose ir šiltnamiuose. Šį kartą daržininkams mokslininkai parodė kaip šiltnamiuose auginami pomidorai, pipirai, susitikimo dalyviai apžiūrėjo prieskoninių augalų kolekcijas, instituto laboratorijas, susipažino su eksperimentų tematika, darbo sąlygomis.

Susitikimas baigėsi rezultatų aptarimu, su mokslininkių paruošta žolelių arbata bei naujamiestiečių atsivežtomis turistinėmis vaišėmis.

Susitikimų organizatorius, Naujamiesčio seniūno pavaduotojas Juozas Klioris padėkojo instituto darbuotojams už nuoširdų priėmimą ir bendradarbiavimą ir pakvietė kitų metų pavasarį vėl atvykti į Naujamiestį.

Vykstant į namus ir aptarinėjant išvyką, buvo dar kartą patvirtinta, kad toks bendradarbiavimas naudingas. Dalyviai išreiškė mintį, kad kitais metais norėtų gauti žinių šeimos sodininkystės klausimais.

Naujamietietis.lt informacija

Irenos Banevičienės nuotraukose susitikimo akimirkos

Naujamiestiečius priėmė instituto mokslininkėsSupažindina su programaBus labai įdomu...

Instituto šiltnamiuosePakeliui į laukusTaip auginami česnakai

Prieskoninių augalų kolekcijos ekspozicijojeŽinomi ir nežinomi. Dabar bus žinomiO dabar ir paragausime!

 

liepos 2019
PATKPÅ S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai