Pirmoji šventė naujoje gimnazijoje – Paskutinis skambutis

 

Paskutinis skambutis Naujamiesčio mokyklos abiturientams sutapo su gimnazijos vardo suteikimo iškilmėmis šioje mokymo įstaigoje. Pagrindinis šventės motyvas – laiškai – sujungė praeities prisiminimus su dabartimi, įprasmino dvyliktokų nueitą kelią toje mokykloje, kuriai būtent šį pavasarį buvo suteiktas gimnazijos vardas.

Pasak direktorės Daivos Dirsienės, šios akimirkos laukėme ilgą dešimtmetį. Tą naują pradžią iškilmingai paskelbė daudytės – jomis grojo Panevėžio r. muzikos mokyklos Naujamiesčio skyriaus mokytojai Audrius Dervinis ir Kęstutis Plančiūnas. Ant pakylos sustoję dvyliktokai mokyklos direktorei perdavė raktą, mokyklinį sąsiuvinį, mokyklos lentą. Šie simboliniai daiktai toliau keliaus į muziejų, ateities kartoms primindami mokyklos istoriją.

Kaip vaikai išauga visus rūbus, taip ir savo tipą bei pavadinimą pakeitusiai mokyklai senasis raktas nebetiks. Jį – naują - Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis įteikė naujosios gimnazijos direktorei. Sveikinimo kalboje gerbiamas svečias pasidžiaugė, kad Naujamiestis yra vienas gražiausių rajono miestelių: jis turi savo bažnyčią, kultūros centrą, vaikų darželį, ligoninę bei ambulatoriją, kitas įstaigas, o nuo šiandien galės didžiuotis ir gimnazija. Aidint plojimams ir skambant muzikai buvo atidengtas mokyklos pavadinimas, skelbiantis, kad Naujamiesčio mokykla – jau gimnazija.

Šventėje dalyvavęs Naujamiesčio Šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas Raimondas Kazlauskas pašventino naująją gimnaziją. Kunigas priminė šv. Pauliaus žodžius, kad be visų mokslo žinių yra svarbu dalintis meile, gerumu, ragino mylėti savo mokyklą ir savo miestelį. Reikia tikėtis, kad klebono pasakyti prasmingi žodžiai išliks ilgam susirinkusiųjų atmintyje – visus suvienijo trumpas susikaupimas bendrai maldai.

Sveikintojų buvo ir daugiau. Tai Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis, Piliečių draugijos pirmininkas Saulius Valčiukas, lopšelio – darželio „Bitutė“ direktorė Ramutė Skrickienė, Panevėžio r. muzikos mokyklos direktorė Laima Plančiūnienė. Šių įstaigų vadovai ir darbuotojai dažnai dalyvauja mokyklos šventėse, seminaruose, kituose renginiuose paįvairindami juos muzika, dainomis, žodžiais ir įsilieja į gražią bendrystę kartu su mumis.

Tačiau svarbiausi šioje šventėje – dvyliktokai. Tuo rūpinosi vienuoliktos klasės mokiniai ir jų klasės vadovas istorijos mokytojas Paulius Grinkas. Jie perskaitė „Laiškus iš praeities“, kurie priminė Naujamiesčio mokyklos istoriją nuo jos įkūrimo iki mūsų dienų, pasirūpino, kad skambėtų muzika ir dainos (Mingailė Samėnaitė, Laurynas Kiškis), skaitė linkėjimus – parašytus „laiškus“ abiturientams, dalijo juos klasių vadovams. Abiturientus sveikino pradinių klasių mokiniai (jų mokytojai Alma Briedienė, Asta Žaludienė, Sigitas Žaluda, Rima Sankaitienė), laiškus skaitė devintokai (vadovė Laura Šinkūnienė), mokyklos skautai (vadovė Rita Liaugaudienė). Laiškininko (Laurynas Kiškis, 11 klasė) krepšys talpino dvyliktokų laiškus, išradingai parinktus padėkos žodžius kiekvienam mokytojui ir mokyklos darbuotojui.

Įsimintinos šventės akimirkos - dvyliktokų tėvų sveikinimai (Ana Kudrauskienė ir kt.), pirmųjų mokytojų žodžiai (Alma Briedienė, Rima Sankaitienė), dvyliktokų valsas (šokių vadovė Rima Karalevičienė), netikėtas orkestro „Aukštyn“ būgnininkų pasirodymas (vadovas Remigijus Vilys) įprasmino 1-ąją Naujamiesčio gimnazijos abiturientų laidą. Pasibaigus šventei joje dalyvavusieji dar neskubėjo išsiskirstyti, prie mokyklos vaišinosi koše, arbata.

Dvyliktokai Rugsėjo 1-ąją prie laiptų pasodino simbolinį Pažinimo medį. Per mokslo metus jis išaugino ypatingus vaisius – Naujamiesčio vidurinė mokykla tapo gimnazija ir šį pavasarį išlydi pirmąją abiturientų laidą.

                                                                                                Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Čiapienė

Nuotraukos Sauliaus Valčiuko ir Daliaus Dirsės

Naujamiestietis.lt sveikina mokyklos bendruomenę perėjus į naują kokybę ir linki aukštai iškėlus nešti Naujamiesčio gimnazijos Vėliavą.

Į gimnaziją abiturientai atvežasavo  klasės vadovę JurgitąKad būtų linksmiauAbiturientus sutinka bugnininkai

Sveikina meras Povilas ŽagunisSveikina seniūnas Jonas SankaitisSveikina bendruomenės pirmininkas Saulius Valčiukas

Sveikina ketvirtokaiskautai,tėvai, draugai ir kaimynai.

Skaitomas TestamentasŠokamas abiturientų valsas...ir bendra nuotrauka prisiminimui.

 

 

 

liepos 2019
PATKPÅ S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai