ĮSPŪDINGA KELIONĖ Į ŽEMAITIJĄ

 

Praeitą vasarą Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga organizavo tradicinį geriausiai tvarkomų kaimo bendruomenių teritorijų apžiūrą – konkursą. Naujamiesčio gyventojai aktyviai dalyvavo konkurse, tvarkė sodybų ir viešąsias erdves. Pastangos buvo įvertintos: Naujamiesčiui buvo pripažinta pirmoji vieta ir skirta piniginė premija.

Gegužės 14 d. Naujamiesčio gražiausių sodybų savininkams Naujamiesčio piliečių draugija organizavo kelionę po Žemaitiją. Aplankėme išgražėjusią Žemaitijos sostinę Telšius. Kaip sakė ekskursijos dalyviai, Telšiuose susidarė kurortinio miesto įspūdis. Tvarkant aplinką didžiausias dėmesys skiriamas ne tik miesto gyventojų patogumui, bet ir gausių lankytojų ir svečių supažindinimui su miesto istorija, architektūra, kraštovaizdžiu, jų aptarnavimo kultūra, miesto įvaizdžiui.

Visus labai sudomino "Šaltojo karo muziejus". Tiesiog neįtikėtina, kad Lietuvoje, Žemaitijoje, Plokštinės miške, nuo 1962 metų veikė sovietinės armijos požeminė termobranduolinių raketų paleidimo aikštelė, kurios šachtose tunojo 4 termobranduolinės raketos, kiekvieną sekundę pasiruošusios nunešti termobranduolinį užtaisą į vienas, ar kitas Vakarų šalis.

Dar sunkiau patikėti, kad šachtas kasė kastuvais apie 10000 kareivių statybininkų.

Deja, taip buvo. Dabar lankytojai gali ne tik sužinoti aiktelės istoriją, bet ir susipažinti su gausia ir labai įdomia ekspozicija.

Platelių apylinkėmis grožėjomės nuo 16 metrų aukščio apžvalgos bokšto.Kelionės pabaigoje nuvykome į Mosėdžio miestelį.Čia grožėjomės gražiai tvarkomomis viešosiomis erdvėmis, aplankėme įspūdingą Vaclovo Intos sodybą.

Naujamiestietis.lt informacija

Sauliaus Valčiuko nuotraukose kelionės akimirkos.

Po Žemaitijos sostinęSusipažinimas su gaubliuTelšiečiai pasirūpino ir aklaisiais

Susipažinimas su aiktelės personaluŽvilganis į raketos paleidimo ŠachtąMinutė poilsio

Platelių apylinkių atminčiaiSusipažįstame su Žemaitijos legendomis"Meškos pėda"

Šailtojo karo muziejujeKlausomės įdomaus pasakojimoKaras gali prasidėti kiekvieną minutę

Požemiai aprūpinti sava energijos sistemaKad nebūtų karo...Kad žmonės nemirtų nuo radiacijos

Šiurpą keliantys vaizdaiDaug įvykiu prisimename...Vaclovo Intos sodyboje

Dabartinio šeimininko pasakojimasNors kai kurie čia buvo ne kartą, bet įspūdis vis naujas

 

 

liepos 2019
PATKPÅ S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai