PO BULVIAKASIO

 

 

Gražus ruduo naujamiestiečiams leido ne tik nuimti puikų grūdinių kultūrų derlių, bet ir nukasti bulves.

 

 

 

Po vasaros darbų ir rudens rūpesčių, jau trečius metus iš eilės, Naujamiesčio gyventojai rinkosi į linksmą šventę „Po bulviakasio“.

Po trumpo susirinkusių pasveikinimo, renginio vedėja, Naujamiesčio piliečių draugijos valdybos narė Vilija Petkūnienė paskelbė renginio programą ir pakvietė žodį tarti NPD pirmininką Saulių Valčiuką. Saulius visus pasveikino su švente ir paskelbė liūdną žinią: „Naujamiestyje nebėra nei vieno arklio“. Šis faktas paaiškėjo, kai organizatoriai pradėjo jo ieškoti artojų varžyboms. Tai kaip naujamiestiečiai kasa bulves? Ogi – kaip kas išmano. Vieni aria moto bloku traukiamais plūgais, kiti – mini traktoriukais, dar kiti – kastuvėliais. Tie, kurių bulvių plotai didesni – įsileidžia ir stambesnę techniką.

Pirmininkas savo liūdną kalbą baigė optimistiškai: žemės ūkyje keičiasi ne tik traukiamoji jėga, bet ir jos valdytojai. Vadeliotoją keičia – traktorininkas. Ir jau visai džiugiai pristatė šventės artojų varžybų dalyvius, Naujamiesčio vidurinės mokyklos moksleivius Justiną Ulytę, Liną Kudrauskaitę, Eriką Kudrauską, bei jų trenerį Donatą Ulį.

Po pristatymo visi skubėjo į varžybų lauką, kuriame galingo traktoriaus traukiamu keturvagiu apverčiamu plūgu, varžybų dalyviai turėjo suversti 16 vagų ir pastatyti traktorių į nurodytą vietą. Kaip tai reikia padaryti, pirmiausia pademonstravo treneris Donatas, po to arė Erikas, po jo – Lina ir Justė. Kadangi suartas laukas atrodė gražiai, varžybų dalyviai didelių klaidų nepadarė, žiūrovai savo plojimais nusprendė, kad jaunieji artojai visi verti paskatinimo ir apdovanojimų. Ypač karštų plojimų susilaukė jaunosios artojės.

Apdovanodamas jaunuosius artojus, Saulius pranešė dar vieną naujieną: kitais metais artojų varžybose pareiškė norą dalyvauti ir traktorininkai profesionalai.

Tuo metu, kai vyko artojų varžybos, mokyklos skautai kepė bulvinius blynus ir virė žolelių arbatėles, o NPD valdybos narė Birutė Tautkienė virš laužo išvirė pačių tikriausiu bulvių. Grįžę iš varžybų, renginio dalyviai skanavo bulves su naminiu sviestu, bulvinius blynus, gėrė žolelių arbatas. Nepraėjo ir pro kvepiančius ūkininko Nerijaus Latvėno rūkytus kiaulienos gaminius.

Susirinkusius linksmino Berčiūnų kaimo kapela. Kol tėvai linkminosi, vaikai piešė linksmiausią bulvę, jaunimas žaidė krepšinį.

Šventės metu buvo apdovanoti ne tik varžybų ir konkursų nugalėtojai, bet ir gražių, tvarkingų sodybų šeimininkai. Mat šiais metais Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos skelbtame konkurse „Mūsų kaimas 2015“, Naujamiesčio bendruomenė užėmė pirmąją vietą, todėl buvo padėkota tų sodybų šeimininkams, kurie daugiausia prisidėjo prie šio laimėjimo.

Rimantas Banevičius.

Nuotraukose šventės akimirkos.

Vilma supažindina su šventės programaSaulius pristato jaunuosius artojus. Iš kairės: Donatas, Lina, Justina, Erikas, SauliusErikas dirba užtikrintaiMergaitės aria pasitardamosLinai varžybos pasibaigė, bet susikaupimas dar neišnykoJustina patenkinta, sekėsi geraiSkautų blynai baigia keptiBirutės bulvės baigia virtiVirėjams ir kepėjams padėjėjų netrūkoKad greičiau išvirtų bulvėsArtojų varžybų žiūrovai ne tik stebėjo, bet ir aptarinėjoBerčiūniečiai kurė gerą nuotaikąArtojai po apdovanojimų. Iš kairės: Donatas, Lina, Justina, Erikas. Apdovcanoja SauliusJauniausieji piešė bulvęMano bulvė įdomiausiaMano - skaniausiaKai prasidėjo apdovanojimai už sodybų švarą, tvarką ir grožį, linksma buvo ir apdovanotiems ir apdovanojantiems............Žiūrovai Žiūrovai2

liepos 2019
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Paskutiniai straipsniai